Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego

Chcesz uczyć się angielskiego, ale nie wiesz od czego zacząć?
Nie martw się nie tylko Ty masz ten problem!
Tyle różnych możliwości: szkoły stacjonarne, szkoły online, prywatny nauczyciel, strona internetowa czy wreszcie aplikacja na telefon! Od możliwości aż kręci się w głowie! Co z tego, skoro nie masz opracowanej strategii „Jak się uczyć, żeby się nauczyć” dlatego zachęcam Cię serdecznie do przeczytania moich podpowiedzi na ten temat tutaj! Nie? Więc przejdźmy od razu do aplikacji.
Sama jestem fanką nowinek technologicznych, dlatego pomysł posiadania mini szkoły w kieszeni względnie torebce bardzo mi odpowiada. Wiadomo aplikacji mobilnych są tysiące, ale jak wybrać te najciekawsze? najlepsze? najbardziej skuteczne? Już nie musisz tracić na to swojego cennego czasu zrobiłam to za Ciebie 😉
(Z góry zastrzegam, że przy selekcjonowaniu aplikacji posługiwałam się systemami iOS
i Android by jak największa rzesza przyszłych użytkowników mogą z nich skorzystać. Dlatego prezentowane przeze mnie aplikacje działają w jednym z tych systemów lub w obu z nich)

1. Duolingo
-nietypowa forma nauki poprzez zdobywanie kolejnych kompetencji i możliwość pokonywania następnych etapów nauki przypomina drzewo umiejętności. Co więcej w Duolingo można ze sobą rywalizować, obserwować postępy własne i innych użytkowników a nawet je oceniać. To doskonała motywacja do nauki. Co i jak w tej aplikacji sprawdź tutaj
2. Busuu
– tworzą ją użytkownicy! Zawiera quizy, dialogi, ćwiczenia rozumienia ze słuchu, uzupełniania usłyszanych słów. Ogólnie fajnie pomyślane! Mój numer 2!
Nieco więcej tutaj.

3. Cartoon – polecana początkującym. Słowa przedstawione za pomocą rysunków i wizualizacji, dlatego często polecana jest dzieciom.

4. Learn English podcast
– pomaga w nauce mówienia i rozumienia ze słuchu. Aplikacja stworzona przez British Council połączona ze strona council do nauki języka. Nauka z rodowitymi Anglikami!

 

5 Lets Talk
– aplikacja, która jest zbiorem filmików z YouTube, (czyli wszystko w jednym miejscu) i tłumaczy różne zawiłości gramatyczne. Rekomendowana dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Można w niej również znaleźć porady jak uczyć się języka, jak poprawić akcent, zapoznać się ze slangiem angielskim                             etc.

6. English Irregular Verbs
– idealna aplikacja do nauki czasowników nieregularnych, w zestawie zaprezentowano 489 nieregularnych czasowników. Tym samym jest to aplikacja uniwersalna tak dla zaawansowanych jak i początkujących użytkowników. Słówka podzielone są ze względu na poziom zaawansowania na A1 A2                              B1 B2 C1 etc.
7. 50 Languages
– jest aplikacją serwującą kurs 100 lekcji angielskiego. Celem aplikacji jest nauka słówek, jednakże poza słownictwem wykonując kolejne lekcje poznasz szereg konstrukcji gramatycznych oraz udoskonalisz wymowę. Dzięki aplikacji nauczysz się płynnie mówić nieskomplikowanymi zdaniami w najpopularniejszych sytuacjach życia codziennego i zastosowania angielskiego na świecie. Można samemu układać swój plan zajęć, posiada streamy z różnych stacji radiowych i wiele innych ciekawych rozwiązań.
8. English Level Test
– jeśli chcesz się sprawdzić na jakim poziomie zaawansowania jesteś, ile ci brakuje do ideału to warto skorzystać z aplikacji English Level Test. Aplikacja nastawiona jest na rozumienie ze słuchu- Listening skills!
9. Learn English speak English with Speaking Pal
– to szereg mini lekcji angielskiego na urządzenia mobilne. Jedna lekcja to zaledwie pięć minut nauki, co jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich którzy narzekają na brak czasu na naukę. Mimo że jest to produkt amerykański posiada bardzo dobre opinie wśród użytkowników.
10. Voxy
– jest popularną aplikacją, która uczy poprzez liczne zadania z pogranicza edukacji i rozrywki. Aplikacja ta podbiła rynek użytkowników hiszpańskojęzycznych. Quizy i gry językowe testują rozumienie języka. Według mnie bardzo interesująca!
11. Conversation English
– aplikacja dostępna na iTunes bezpłatnie, przeznaczona jest dla osób chcących podszkolić swój angielski w obszarze rozumienia ze słuchu. Zawiera dwadzieścia scenek, dialogów odtwarzanych video. Zaletą ćwiczeń jakie serwuje aplikacja jest możliwość odczytania treści dialogu nie tylko odsłuchania. Do każdej ze scenek przygotowane są ćwiczenia, polegające na odpowiedzi na pytania lub uzupełnieniu brakujących słówek.
12. Memrise
W platformie tej można uczyć się online jak też offline. Dołączając do Memrise dołączamy do społeczności, która się wspiera, ale i rywalizuje ze sobą. Metoda nauki oparta jest na fiszkach oraz krótkich lekcjach, na podstawie których użytkownik wykonuje szereg ćwiczeń sprawdzających jego wiedzę oraz utrwalających słownictwo.
13. FluentU
To ogromny zestaw filmików rzeczywistych jak znane teledyski, reklamy, wiadomości czy fragmenty kultowych filmów, rozmowy, wywiady itd. Dzięki tej formie nauki można uczyć się angielskiego „z życia”. Filmy posiadają tłumaczenia pisemne co ułatwia zrozumienie scenek mniej zaawansowanym. Wiele słów jakie się przewijają w dialogach, filmach jest interaktywna, po kliknięciu można zapoznać się z tłumaczeniem słowa, zaś liczne ilustracje pozwalają zrozumieć ćwiczenia, zdania jakie są proponowane użytkownikom.
14. Rosetta Stone
– to kurs angielskiego po angielsku. Dzięki tej formie nauki jest specyficzną aplikacją, zarazem bardzo popularna na świecie. Zawiera mnóstwo ćwiczeń gramatycznych jak i sprawdzających słownictwo, umiejętność budowy zdań w języku angielskim tak pod kątem stosowanych zwrotów jak i gramatyki. Wiele słówek jest ilustrowanych przez co można się mimowolnie uczyć języka poprzez budowę zdań wykorzystujących wcześniej zilustrowane słowa.
15. Angielski ucz się języka
-fajna polska apka. Całe tłumaczenie po polsku, czyli świetne rozwiązanie dla osób które uwielbiają język polski 😉
Zawiera słownik z bazą prawie 8 tyś słówek. Lekcje (krok po kroku), testy sprawdzające poziom znajomości języka, wytłumaczoną gramatykę po polsku oczywiście, rozmówki ciekawostki możliwość stworzenia własnych notatek – słowem wszystko w jednym!
16. Fiszkoteka 
– ciekawa aplikacja a zarazem zbiór fiszek. Znajdziecie tam również czasowniki nieregularne!

 

17. LingQ
Mawiają LingQ jest jedną z najbardziej skutecznych aplikacji do nauki języków obcych. LingQ został stworzony przez Steve’a Kaufmanna, kanadyjskiego poliglotę znającego kilkanaście języków obcych, i jego syna Marka (polecam od razu kanał Steve’a na Youtube.). Nauka z LingQ polega na czytaniu oryginalnych tekstów w języku, którego się uczymy i zaznaczaniu słów i fraz (tzw. links), które chcemy zapamiętać. Z zaznaczanych w trakcie czytania słów i fraz automatycznie tworzą się fiszki, które możemy zapamiętywać w innym trybie nauki. Dodatkowo możemy również importować do LingQ teksty z artykułów internetowych, ebooków, itp. Taki tryb nauki jest atrakcyjny i dobrze działa na motywację. To my sami decydujemy z jakich materiałów się uczymy i możemy precyzyjnie wybrać ich stopień trudności.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera już teraz!

Twoje dane nigdy nie zostaną nikomu udostępnione. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.